Kronikë

Të shtënat në Bulqizë, policia jep detaje si u kërcënua biznesmeni


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:58 - 19/06/20 |
Al Do

Policia identifikon dhe vijon kontrollin e zonës për kapjen e autorit të kërcënimit për vënie gjobë ndaj një biznesmeni.

Është identifikuar autori që ka kërcënuar biznesmenin mbrëmjen e sotme në Bulqizë.

Policia njofton se biznesmeni Gëzim Balla është kërcënuar gjatë ditës në telefon nga një person me iniciale F.Sh. Ky i fundit i ka kërkuar Ballës të takohen në një vend ku ti sjellë një sasi lekësh në të kundërt e ka kërcënuar me jetë.

Biznesmeni është paraqitur në ambientet e Komisariatit të Policisë Bulqizë dhe ka bërë kallzim.

Policia ka shoqëruar biznesmenin në vendin ku i kishte kërkuar autori që të paraqitej.

Shtetasi F.Sh, i cili ishte fshehur rreth 500 metra në shpatin e malit, ka qëlluar në ajër dhe është larguar me shpejtësi.

Shërbimet e policisë kanë rrethuar zonën dhe vijon krehja për kapjen e autorit. /Opinion.al

Pas