Aktualitet

Të shtënat me armë në degën e PD-së, Klevis Balliu: E rëndë mbajtja e armës në mbledhjeBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:38 - 28/11/22 |
Opi Nion

Klevis Balliu, shef Organizimi i Partisë Demokratike, ka komentuar ngjarjen e ndodhur mbrëmjen e sotme në një mbledhje të strukturave lokale të PD-së në Laç, ku një sherr mes nënkryetarit të degës Kastriot Marku dhe anëtarit Van Rica agravoi deri në përdorimin e armës.

I ftuar në news 24, Klevis Balliu ka deklaruar se kjo është një ngjarje e pajustifikueshme, ndërsa e ka quajtur të rëndë edhe vetëm faktin e armëmbajtjes në mbledhje e jo më të qëllimit me armë zjarri.

Më tej ai ka deklaruar se PD do të ndërmarrë hapat e saj si subjekt politik.

“Cilado qoftë arsyeja , jo vetëm që është shtirë në ajër por vetëm mbajtja e armës në mbledhje është e rëndë. Do ndërmarrin hapat tona si subjekt. Nuk ka asnjë justifikim sidomos për PD. Asgjë nuk e justifikon, kjo është një çështje parimesh. Në Kurbin ka një mirëkuptim edhe për problemet që ka pasur PD ndaj jam i habitur. Duhet parë si ka ndodhur ngjarja dhe gjendja në të cilën ka qenë personi. Megjithatë është e pajustifikueshme. Për PD këto janë një çështje me të cilat nuk ka shaka”, u shpreh Balliu.

Pas