-ARKIVA OPINION

TE RINJTE E FUSHATES!


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:52 - 14/05/15 |
root

Të ftuar:

Elisa Spiropali
Ardit Bido
Artan Hoxha
Lorenc Vangjeli
Reila Bozdo
Iva Tiço
Indrit Brahimllari
Akil Kraja

[youtube url=”https://www.youtube.com/watch?v=U_6c-E9qkSY” width=”560″ height=”315″]

KOMENTO (8)

Shkruaj nje koment

 1. me vjen keq qe te paskam irrituar por une opinionin tim dhashe dhe asgje me teper. Nuk hyra thelle ne ideologjine e anes se njerit apo tjetrit por ne menyren se si po e mbronin argumentin e tyre. Une jam relativisht I ri ne moshe por di qe komunizmi ka nja 25 vjet qe ka rene dhe nuk mund te lidhet nje parti e sotme me ate regjim rrenues e vdekjeprures. Pastaj ju lutem beni pak kerkime para se te akuzoni njeren pale apo tjetren sepse doktori I nderuar ( qe eshte vertet I nderuar ) ne te shkuaren e tij nuk ka qene aq demokrat sa e paraqisni ju zoti Petrit. Te gjithe jane bere demokrate pas viteve 90′. Ne flasim per 2 parti o zoteri qe kane 2 menyra te ndryshme qeverisjeje dhe te them te drejten shume vende te majta ne bote nuk po ecin dhe aq keq.Per momentin zgjidhja me e mire per Shqiperine eshte te jete nje vend social ku ti sherbehet me shume shqiptareve dhe te rritet pak perqendrimi I sherbimeve publike per njerezit pasi u be 25 vjet qe se can njeri trapin per kete popull. Gjithmone jap opinionin tim. kete doja te thoja dhe me shkrimin paraardhes qe PD ka deshtuar si ne pushtetin local si ne ate vendor dhe per momentin nuk ka nje lider te mirefillte qe ta nxjerri ne drite. Kjo eshte arsyeja pse zgjedhjet do shkojne nga koalicioni I majte them une. Respekte.

 2. interesant eshte guximi i ketij vangjelit para njerzve nuk ka nje burre atje ne tirone qe tia thyj hundet ketij zvarraniku te shpifur??

 3. Dihet fort mire nga kushdo,, qe ne ballafaqimin midis nje psikopati e nje njeriu normal, eshte i mencuri ai qe i ben ruge psikopatit , kur ndeshet nje mafioz e harbut i dhunshem me nje njeri te edukuar e paqesor, nese ky i fundit nuk e zgjat me kur e sheh se me ke ka te beje, jane te tretet ata qe bejne vleresimin se kush e ka “fituar” debatin.
  Atyre qe ju pelqen kategoria e mafiozeve e gjuha harbute e tyre, gezohen se ka “fituar” kjo kategori, kurse ata qe vlersojne faktet, llogjiken, mirsjelljen, edukaten e kulturen, vleresojne keto kategori.

 4. Pa dashur o Rezart, ke bere pohimin se doktori i nderuar z.Kosova, eshte pak i vonuar ne politike, meqe ne politiken shqiptare dominojne soji i komunisteve.
  Me mire vone se kurre, thote nje fjale e urte popullore.
  Je i vjeter apo i ri ne moshe o Rezart, mblidhe mendjen top nje here e pergjithmone se e vjeter dhe e deshtuar eshte ideja komuniste e diktaturave monopartiake. Kelyshet e komunisteve sado qe te lehin, nuk e zhbejne dot kete realitet. U provua me fakte se ku shkoi Europa perendimore, e ku ngeli perandoria sllavo-komuniste e eterve te ketyre qe preferon ti.
  Ndonese i drojjtur i riu Kraja e i befasuar nga agresiviteti harbut i Vangjelit apo Spiropalit, nuk ra ne shembullin e tyre negativ. Ju permbajt kultures demokratike amerikane e qytetarise perendimore, larg gjuhes harbute e ofendimeve te zedhenesit te socialisteve shqiptare, Lorenc Vangjelit.
  Nese perballe tij Vangjeli do te kishte ndonje kundershtar te te njetit brume me te, me e pakta do te hante ndonje grusht turijve. dhe e ka treguar se kur nuk ja mban, e mbyll sqepin e nuk ndihet. Trimerohet vetem kur ka perballe njerez te edukuar qe nuk ju a lejon formimi e edukata familjare qe te bien ne pozitat e nje llumi si ai.

 5. E ndoqa emisionin me kuriozitet te madh. Aty nga mesi I tij u shua edhe kurioziteti edhe interesi. Pervec Vangjelit asnje nuk dinte ti thoshte te bardhes e bardhe dhe te zezes e zeze. Ata ciceronat e PD ishin ku therret qameti, donin me shume ti mbushnin mendjes vetes se tyre qe e perligjnin ftesen per pjesemarje…pa perjashtim flisnin percare dhe nuk pranojne dot nga frika realitetin qe kane perpara syve. Zgjedhjet kane marre fund pa filluar akoma, kete e dine te gjithe ata qe ishin aty perfshire dhe ata te PD. Thjesht zgjedhja e Dr. Kosoves si kantidat nga Basha tregon cdo gje…Ai eshte ne fund te karrieres se tij politike, e pamohueshme kjo, qe do te thote qe humbja e paevitueshme nuk do ti kushtoje shume politikisht sa mund ti kushtonte dikujt me me pozite ne PD. Me vjen keq qe Basha ben kurban Dr. Kosoven dhe te isha ne vend te tij nuk do e pranoja kandidimin. Nuk ke se per cfare te argumentosh me tej kur sheh nje zgjedhje frikacake dhe pa kosto politike si kjo. Tiranasit nuk do mund ta lejojne me tej shkaterrimin e kryeqytetit, katrrahuren qe beri per 4 vjet pseudolideri I Partise se tyre dhe po ju them qe nqs Basha nuk jep doreheqjen dhe per sa kohe ai eshte ne krye, PD nuk ka per te patur. Fevzi ju lutem pak me aktiv me nderhyrjet, me mire te degjoheshit ju sesa ata amatoret qe kishe ne studio.

 6. lepirsja e radhes e akullores spiroplai tha se kosova eshte burre i mire por ska energji hahahahaaaaaa cfare trishtimi kur shikon dy vajza te reja aq te frymezuara ne exitim tia fusin podhes pa merak fare,,doctor kosova eshte burre I mire por ska energjine e e zarit te rames….erionit hahahaaaa

 7. E vetmja cilesi qe i “faktohet” duke u nisur nga mosha 36 vjecare z,Veliaj, qenka “eneigjia””
  Ne natyre e tek njerezit, energjite jane te llojeve te ndryshme.
  Ne natyre ka energji tajfunesh, termetesh, permbytjesh, vullkanesh , qe jane shkateruese per gjithe planetin e per gjithe njerezit, por ka edhe energji me kahje pozitive qe cuan ne sukseset e jashtezakoneshme te revolucionit tekniko shkencor. Ka energji berthamore qe ka vrare e mund te vrase me qindra mijera njerezve, por ka edhe nje energji berthamore qe po aplikohet ne te gjitha fushat e teknikes me rezultate te jashtezakoneshme. Tek njerezit gjithashtu energjite jane provuar se kane kahje negative e pozitive. Mund te jesh nje i ri me energji fizike qe ta dhuron mosha, por nese je nje genjeshtar, nje karrierist i pa ndershem qe flet shume e nuk ke rezultate, cfare vlere kane keto energji ?
  A mund ta quash Hitlerin si nje njeri pa energji ?
  Enver Hoxhen gjithashtu ?
  Nese nuk do te kishin qene “energjike” nuk do te kishin arritur te bejne krimet qe bene. Pra kishin energji, por energji thellesisht negative.
  A nuk ka energji Lorenc Vangjeli per te bere camure cdo lloj debati me bejtet i tij provokuese ?
  E re dhe “energjike” eshte edhe znj.Spiropali.
  Po cilat jane rezultatet e punes se saj ?
  A mos i sherben ajo publikut me “energjine” e saj duke nderhyre ndaj cdo bashkebiseduesi per ta zhurmuar e qe te mos ta lejoje te paraqese argumentet. ? . Kjo eshte nje energji negative.
  Ne kete debat pergjithesisht pashe energjite negative agresive qe nga njeshtri i ketij stili Vangjeli e tre “te rijte e tjjere socialiste per te zhurmuar argumentet e te tjereve.,

Pas