Aktualitet

Të përfituara nga aktivitete kriminale, 40-vjeçarit i gjenden në makinë 44 mijë PaundBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:45 - 29/09/22 |
Opi Nion

Një 40-vjeçar është vënë nën hetim nga policia e Fierit pasi i janë gjetur në automjet një shumë e madhe parash.

Policia bën me dije se 40-vjeçari me inicialet R.B u ndalua në vendin e quajtur “Poçem”. Gjatë kontrollit të makinës tip “Benz”, 40-vjeçarit iu gjetën 44 000 paund dhe 3 000 euro, për të cilat nuk kishte dokumentacion që vërtetonin burimin e ligjshëm të tyre dhe dyshohet se janë përfituar nga aktivitete kriminale.

Në cilësinë e provës materiale u sekuestruan shumat e parave, 2 aparate celulare dhe automjeti me të cilin udhëtonte personi.

Sakaq, vijon puna për dokumentimin e plotë ligjor të burimit të të ardhurave të shtetasit R. B., si dhe nëse ky shtetas është i implikuar në veprimtari kriminale./Opinion.al

Pas