Bota

Të ngrirë nga i ftohti, 12 emigrantë gjenden të vdekur në kufirin grekBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:45 - 02/02/22 |
Opi Nion

Ministri i Brendshëm turk, Süleyman Soylu njoftoi se 12 nga 22 emigrantë, janë gjetur të ngrirë në rrethin İpsala të Edirnesë.

Në një postim në rrjetin social “Twitter”, ministri i Brendshëm turk shkruan se vendi i ngjarjes së rëndë është Ipsala, në kufirin Grek.

Ndër të tjera ai ka bërë publike edhe fotot e viktimave dhe shkruan se 12 nga 22 emigrantë, u gjetën të ngrirë. Atyre iu ishin hoqën këpucët, rrobat dhe ishin kthyer mbrapa nga trupat kufitare greke.

Sipas tij, BE-ja është e pafuqishme, e dobët dhe çnjerëzore.

12 emigrantët gjetën vdekjen nga i ftohti, i cili bëri që ata të ngrijnë./Opinion.al

Pas