Politikë

“Të gjithë njësoj përpara ligjit”, Balla: Drejtësia po funksiononBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:36 - 11/01/23 |
Opi Nion

Kreu i grupit Parlamentar të PS, Taulant Balla, në një komunikim për mediat foli për çështjen e ish-shefes së kabinetit të Ministrisë së Financës, Alda Klosi të cilës i’u vodhën në banesë 120 mijë euro.

Balla preku çështjen e ish-zyrtares Klosi si një shëmbull për funksionimin e ligjit.  Ai u shpreh se hetimi i saj tregon se drejtësia po funksionon dhe e quajti provë përpara ligjit që të gjithë janë njësoj, pa dallime të statusit politik apo vendit ku punojnë.

“Para 5-6 vitesh, kur kryeministri Edi Rama, unë apo dhe të tjerë, flisim për reformën e drejtësisë. Shumë media apo dhe të tjerë i shihnit me dyshim. Çdo ditë do të kemi lajme se drejtësia po funksionon. Kemi ardhur në një fazë të re të drejtësisë dhe ky është një lajm i mirë. Llumi duhet pastruar.Unë mendoj që kjo diçka që e mirëpret cdo qytetar, pastaj se sekretarja e kujt, kujt i përket apo çfarë, i takon drejtësisë. Duhet të mësohemi se kemi diçka dhe unë flas si kreu i grupit parlamentar. Unë çdo gjë që kam pasur akuzë, e kam çuar dhe kam denoncuar. Edhe në rastin në fjalë, unë nuk kam asgjë me pyetjen, mendoj që ka ardhur koha që të presim hetimet,”-tha Balla./Opinion.al

 

Pas