Bota

Të gjitha baret dhe restorantet në Britani do të mbyllen në orën 22:00


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:03 - 22/09/20 |
Al Do

Autoritetet britanike kanë vendosur që të gjitha baret, restorantet dhe vendet ku grumbullohen shumë njerëz duhet të mbyllen në orën 22:00 për të parandaluar përhapjen e koronavirusit.

Masat e reja do të hyjnë në fuqi nga e enjtja dhe priten të shpallen nga kryeministri Boris Johnson më vonë gjatë së martës në një thirrje drejtuar popullit.

Zhvillimet e fundit vijnë pasi Britania e Madhe e rriti nivelin e alarmit për transmetimin e koronavirusit për shkak të shtimit të rasteve të reja.

Boris Johnson pritet të përsërisë thirrjet drejtuar britanikëve që të vijojnë të ndjekin masat e distancimit sociale dhe të mbajnë maska të paktën në ambientet e mbyllura./ Opinion.al

Pas