Aktualitet

Të dhënat e shqiptarëve, publikohen në rrjet edhe numrat e telefonitBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:04 - 29/08/22 |
Opi Nion

Siguria e të dhënave të qytetarëve shqiptarë është vënë përsëri në pikëpyetje. Grupimi i ashtuquajtur “Homeland Justice” ose “Drejtësia e Atdheut”, ka zbuluar sot numrat e telefonit të qytetarëve shqiptarë.

Në faqen e internetit https://homelandjustice.ru/ hakerat kanë publikuar në total 7 dosje, ku paraqitet emri, mbiemri dhe numri personal i kartës së identitetit të çdo qytetari shqiptar dhe përkrah tyre, edhe numri i telefonit.

“Loja është gati për të nisur. Tani njerëzit do të kuptojnë se politikanët e tyre të korruptuar nuk kanë bërë asgjë për sigurinë e tyre”, është mesazhi që shoqëron dosjet e publikuara.

Pas