-U tha në Opinion

Takoi Thaçin në Hagë, Rama: Më kishte marr malli


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 23:09 - 31/05/22 |
Opi Nion

Kryeminstri i vendit Edi Rama gjatë një interviste në emisionin “Opinion” ka folur për takimin e tij me ish-presidentin e Kosovës Hashtim Thaçi, ndërsa ky i fundit ndodhet në paraburgim i hetuar nga prokuroria speciale.

I pyetur nga gazetari Blendi Fevziu për arsyen e kësaj vizite, Rama tha se e kishte marr malli.

Pjesë nga biseda

Rama: Ishte dhe tek formulari. Me ka marr malli shkrova.

Fevziu: E thua sinqerisht apo për të kaluar radhën?

Rama: Sinqerisht mo.

I pyetur nëse kjo ishte gjëja e duhur, Rama tha: “Unë besoj që ishte gjëja e duhur edhe në aspektin e detyrës, por në radhë të parë në aspektin vëllazëror, miqësor, por dhe në aspektin e detyrës, besoj ishte gjëja e duhur”./Opinion.al

 

 

Pas