Politikë

Takimi me Ramën, ambasadorja e SHBA tregon çfarë diskutuan


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:25 - 09/11/20 |
Opi Nion

Pasditen e sotme ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim është takuar përreth 30 minuta me kryeministrin Edi Rama në ambientet e Kryeministrisë.

Pas përfundimit të takimit, Kim është shprehur se kanë biseduar për forcimin marrëdhënieve Shqipëri-SHBA.

Postimi i Yuri Kim:

Sot patëm një diskutim të shkëlqyeshëm me Kryeministrin Edi Rama për të rishikuar progresin e fundit në marrëdhëniet Amerikë-Shqipëri dhe për të diskutuar mënyrat për të ecur përpara në bashkëpunimin tonë në Demokraci, Mbrojtje dhe Biznes. Shumë mundësi (por edhe punë e vështirë!) Përpara për partneritetin tonë! #KrahPerKrah

/ Opinion.al

Pas