Aktualitet

Takimi me presidentin Bajram Begaj, reagon KimBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:27 - 29/09/22 |
Opi Nion

Ambasadorja e SHBA në Tiranë ka reaguar pas takimit me Presidentin e Shqipërisë, Bajram Begaj. Në një status në “Twitter”, Kim bën me dije se në takim është diskutuar për çështjet kryesore të marrëdhenieve SHBA-Shqipëri.

Po ashtu Kim thekson se roli institucional i Presidencës, në përputhje me kushtetutën, është thelbësor për demokracinë dhe sigurinë kombëtare të Shqipërisë

“Faleminderit Presidentit Bajram Begaj për diskutimin e sotëm të çështjeve kryesore në marrëdhëniet SHBA-Shqipëri.  Roli institucional i Presidencës, në përputhje me kushtetutën, është thelbësor për demokracinë dhe sigurinë kombëtare të Shqipërisë”-shkruan Kim.

 

Pas