Kryesore

Takimi i Ramës në Bruksel, Von der Leyen: E ardhmja e Shqipërisë është BE


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:51 - 02/03/21 |
Opi Nion

Presidentja e Komisionit Europian Ursula von der Leyen ka reaguar ditën e sotme pas takimit që u zhvillua me kryeministrin Edi Rama në Bruksel.

Ajo shprehet se sëbashku me kryeministrin e vendit kanë diskutuar për negociatat dhe pranimin e Shqipërisë në BE.

Sipas saj pozicioni i Bashkimit Europian  është i qartë, Shqipëria e ka të ardhmen në BE.

Postim i plotë:

Shqipëria mund të mbështetet tek BE për të krijuar mundësinë e  rindërtimit pas tërmetit dhe për të trajtuar pandeminë. Shpresoj ta vizitoj Shqipërinë së shpejti.

Ne diskutuam për hapjen e negociatave. Pozicioni ynë është i qartë: e ardhmja e Shqipërisë është BE dhe negociatat duhet të fillojnë.

Pas