Te Fundit

Tahiri nuk paguan gjobën e shpifjes: S’kam lek, do marr kredi


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:34 - 18/09/15 |
b.f

TIRANË- Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, ka surprizuar jo pak mbrëmjen e së enjtes në ‘Opinion’ kur tha se ka tre vite që nuk paguan gjobën për shpifje të caktuar nga gjykata. Në fakt duke u përpjekur të shpjegojë se pse një makinë që dyshohet se ka shpërndarë lëndë narkotike është në emrin e tij ai tha se makinat dhe shtëpitë ia ka bllokuar Përmbarimi pasi nuk kishte paguar gjobën për shpifje. “Makina që pretendon Ristani, nuk përdoret nga unë… e kam shitur”, tha Tahiri, i cili u fut në lidhje telefonike drejtpërdrejt me emisionin ‘Opinion’, teksa Ristani e akuzonte se makina e tij rezulton të jetë përfshirë në trafik droge.

Pas insisimit të drejtuesit të emisionit, Blendi Fevziu, se si ka mundësi që ka shitur makinën dhe rezulton ende në emrin e tij, Tahiri tha se blerësi i makinës e mban me akt përdorimi dhe jo akt shitje, pasi atij nuk i lejohet ti shesë pronat. “Nuk mund ti shes pronat që janë në emrin tim përsa kohë duhet të paguaj një gjobë për shpifje për fëmijët e Berishës”, tha Tahiri. Pyetjes se pse nuk e ka paguar këtë gjobë që i ka vendosur gjykata para 3 vitesh, Tahiri tha “nuk kam mundësi, po pres të më dalë kredia”.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas