Kronikë

“Tahiri di shumë për atë lartë”, Hoxha: Ka kohë për të vendosur nëse do rrëfehetBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:51 - 04/02/22 |
Opi Nion

Gazetari Artan Hoxha ka reaguar pas dënimit me 3 vite burg të ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri.

Nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale, Hoxha shkruan se tashmë Tahiri “ka kohë të mjaftueshme për të vendosur se çfarë do të bëjë, do të rrëfehet apo do të pranojë fatin e tij.”

Hoxha shkruan se Tahiri di shumë gjëra për “ata dhe për atë atje lart” pasi  si krahu i djathtë i kryeministrit Edi Rama ai ka parë shumë gjera.

Postimi  i Artan Hoxhës

Maks Haxhia, avokati i Tahirit:

“Visi, çoji dy paketa….”

Tahiri besoi shume, se do t’i shpetonte pikerisht kesaj fjalie, thene nga avokati i tij tek dera e gjykates. Por nuk ja doli…

Padiskutim qe Saimir Tahiri, si ministri i brendshem me jetegjate i 32 viteve te postkomunizmit, di shume per ATA dhe ATË atje larte..

Si ish-minister i brendshem dhe si krahu i djathte i kryeministrit ne detyre, Tahiri ka pare shume gjera,

ka degjuar shume gjera te tjera,

ka rregjistruar dhe administruar shume prova.

Por qe nga mbremja e sotme, Tahiri, me shume se sa te rrefeje te verteten e asaj çfare di, duhet te mendoje t’u mbijetoje qelive te burgut, ku ndodhet 24 ore ne 24, nen kontrollin e ATYRE atje larte…

Ne fund te fundit, hakmarrja eshte nje pjate qe sherbehet e ftohte.

Tahiri, tashme si “koke turku” ne burg, ka kohen e mjaftueshme per te vendosur se çfare do te beje, do te rrefehet apo do pranoje fatin e tij… Jeta vazhdon…

Pas