Etiketë: koreja e veriut

SHBA konfiskon anijen e parë koreanoveriore

SHBA konfiskon anijen e parë koreanoveriore

Autoritetet amerikane kanë konfiskuar një anije mallrash koreanoveriore për shkelje të sanksioneve amerikane dhe atyre të OKB-së, pasi eksportonte qymyrgur. Një divizion i Sigurisë Kombëtare i Departamentit amerikan të Drejtësisë ...

Faqe 2 nga 4 1 2 3 4