Politikë

Tabaku takon bizneset e vogla:Rama dështimi më i madh në 30 vite demokraci


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:23 - 16/02/21 |
Opi Nion

Sot ish-deputetja Jorida Tabaku ka vizituar disa biznese në Tiranë,  ku është njohur nga afër me shqetësimet e shitësve në këtë zonë të cilën vunë në dukje problemet me taksat.

Tabaku është shprehur gjatë bashkëbisedimit se , ka ardhur koha që qytetarët të dënojnë me votë kryeministrin Edi Ramën dhe kryebadhkiakun e Tiranës, Erion Veliajn, pasi sipas saj, kanë larguar shqiptarët nga vendi dhe punojnë vetëm për 5 persona.

“Edi Rama dhe Erion Veliaj janë dështimi më i madh i 30 viteve të demokracisë. Kanë rritur taksat, kanë shkatërruar ekonominë, kanë  larguar shqiptarët  nga vendi. E kanë bërë Shqipërinë pronë të 5 vetave. Ne duam që në qendër të ekonomisë sonë të jetë biznesi familjar, të jenë njerëzit e ndershëm që punojnë”, tha Tabaku.

Po ashtu, ish-deputetja sqaroi se plani i PD ka në qendër biznesin familjar, biznesin e vogël dhe biznesin e ndershëm.

Pas