Aktualitet

Tabaku apo Alibeaj, kush e zëvendëson Lulzim Bashën pas dorëheqjes?


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:26 - 21/03/22 |
el ida

Lulzim Basha dha dorëheqjen zyrtarisht si kryetar i Partisë Demokratike, në një vendim të cilin e bëri publike në një dalje për mediat, pak para mbledhjes me kryesinë e partisë, grupin parlamentar dhe kolegjin e kryetarëve.

Por si do të drejtohet Partia Demokratike, në vijim, ndërsa Basha për thirrje për hapjen e një procesi zgjedhor transparent dhe të lirë, nga baza në qendër.

Por deri në zgjedhjet e ardhshme si do të drejtohet Partia Demokratike? Sipas statutit , është Sekretari i Përgjithshëm që mbledh Këshillin Kombëtar dhe ky I fundit komandon nënkryetarin në detyrë deri në mbajtjen e zgjedhjeve të ardhshme. Duke patur parasysh që nënkryetarët Gjekmarkaj dhe Duma tashmë janë tërhequr, në drejtimin e partisë pritet të jetë zoti Alibeaj ose zonja Tabaku./Opinion.al

Pas