Aktualitet

Superliga ndërpreu bojkotin, Rama: Naftëtarët të marrin shembull


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:32 - 29/10/20 |
Opi Nion

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas ndërprerjes së bojkotit nga ana e Ligës Profesionistë të Futbollit si dhe rifillimin e kampionatit ditën e diel.

Rama thotë se tani është i gatshëm që diskutojë “për të zgjidhur me mirëbesim e mirëkuptim hallet e Ligës.”

Rama shkruan në “Tëitter” se shembulli i Ligës Profesionistë të Futbollit duhet të ndiqet dhe nga naftëtarët, duke i thënë fundt naftëtarëve.

“E përshëndes fundin e bojkotit absurd të Ligës Profesioniste të Futbollit dhe rifillimin e kampionatit të dielën! Tani po,gati të flasim me Federatën Shqiptare të Futbollit për të zgjidhur me mirëbesim e mirëkuptim hallet e Ligës !Uroj që naftëtarët të marrin shembull. Unë jam gati.”-shkruan Rama./ Opinion.al

Pas