Sport

Superkupa, konfliktohen tifozat e Teutës e Vllaznisë, ndërhyn Policia


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:08 - 28/08/21 |
Opi Nion

Ka përfunduar me incidente ndeshja e Superkupës midis Teutës dhe Vllaznisë. Tifozët e dy ekipeve janë përleshur jashtë stadiumit “Elbasan Arena”.

Mësohet se kanë qenë fillimisht tifozët e Vllaznisë që kanë sulmuar një prej durrsakëve dhe këta të fundit u kundërpërgjigjën.

Do të duhej ndërhyrja e Policisë për të qetësuar situatën dhe për të larguar tifozët.

Pas