Life Style

‘Sunny Hill’ në Tiranë, Rama: Dua Lipa do ndriçojë netët e kryeqytetitBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:16 - 14/06/22 |
Opi Nion

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas lajmit se Festivali “Sunny Hill” do të organizohet në Tiranë.

Rama shkruan në “Facebook” se Festivali “Sunny Hill” mbahen në Tiranë në javën e parë të gushtit, ku sipas  kreut të qeverisë, “Dua Lipa të ftuarit e saj do të ndriçojnë netët e kryeqytetit me shkëlqimin e tyre.”

Edicioni i tretë i festivalet ishte planifikuar të mbahej në Prishtinë nga 4 deri më 7 gusht 2022. Por, tashmë në këto data është zhvendosur në kryeqytetin shqiptar.

Festivali Sunny Hill nuk do të organizohet në Prishtinë, ka njoftuar më 14 qershor, Dukagjin Lipa, themelues dhe organizator i këtij festivali.

Ai tha se arsyeja e mosmbajtjes së festivalit në Prishtinë është “për shkak të vonesave të shumta të shkaktuara nga mungesa e përgjigjes dhe vendimit përfundimtar për dhënien në shfrytëzim të hapësirës për festivalin”.

Pas