Sport

Sulmuesi kërkon largimin nga Barcelona: Nuk qëndroj këtu pa Messin


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:39 - 07/08/21 |
Opi Nion

Duket se largimi i Lionel Messit do ketë pasoja për klubin e Bacelonës. Pas vendimit të katalanasve për mos vijuar kontratën me Messin, një tjetër lojtar ka shprehur dëshirën për t’u larguar nga Barcelona.

Bëhet fjalë për ish-sulmuesi i Manchester City zgjodhi të vijojë karrierën në “Camp Nou”, por duket se largimi Messit, ka bërë që ai të nis proceduarat për prishjen e kontratës 2-vjeçare të firmosur dy muaj më parë.

Në këtë rast do të përballeshim me një tërmet të vërtetë në klubin katalanas, i cili po përjeton një situatë kritike dhe që rrezikon shumë dëmtimin e imazhit, përveç aspektit teknik.

Aguero ishte i lumtur që do të luante në një skuadër me bashkatdhetarin dhe mikun e tij, por Leo Messi është afër firmës me francezët e PSG.

Në rrjet po qarkullojnë disa meme në lidhje me zemërimin e ish-yllit të Manchester City, i cili nuk arrin ta besojë që Messi u largua nga Barcelona.

Pas