Bota

Sulmohet shtëpia e Nancy Pelosit, plagoset bashkëshortiBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:25 - 28/10/22 |
Opi Nion

Shtëpia e kryetares së Dhomës së Përfaqësuesve të SHBA-ve Nancy Pelosi, në San Francisko është sulmuar mëngjesin e së premtes.

Për pasojë ka mbetur i plagosur bashkëshorti i saj, Paul Pelosi.

Mediat e huaja raportojnë se bashkëshorti i Pelosit është dërguar në spital për të marrë mjekim.

Ndërkohë, mësohet se autori i ngjarjes ndodhet në paraburgim. Ende nuk dihen arsyet e sulmit, ndërsa autoritetet amerikane po vijojnë hetimin për zbardhjen e plotë të ngjarjes.

Sipas mediave të huaja, kryetarja e Dhomës së Përfaqësuesve të SHBA-ve, Nancy Pelosy nuk ndodhej në shtëpi në momentin e sulmit.

“Kryetarja dhe familja e saj janë mirënjohëse për ndihmën e parë dhe profesionistët mjekësorë të përfshirë dhe kërkojnë privatësi në këtë moment”, tha në një deklaratë zëdhënësi i Pelosit, Drew Hammill./Opinion.al

 

Pas