Sport

Sulmi në zemër, Porto vendos për Iker Casillas


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:47 - 15/05/19 |
Opi Nion

Ish-portieri Realit të Madridit, Iker Casillas pak ditë më parë pësoi sulm në zemër, ndërsa momentalisht gjendja e tij është stabilizuar dhe është jashtë rrezikut për jetën.

Por kjo nuk i bind drejtuesit e klubit të Portos, që janë hedhur në sulm për të gjetur një emër të ri për portën e tyre. Lajmi konfirmohet nga presidenti i klubit, Jorge Nuno Pinto da Costa.

“Ne kemi një problem shtesë me Casillasin, me të cilin kemi rinovuar kontratën dhe nuk menduam se do të kemi nevojë për një portier, por tani mendojmë se do të na duhet një. “-tha Pinto da Costa për “O Jogo”.

Aktualisht as klubi dhe as lojtari nuk kanë konfirmuar të ardhmen e 37 vjeçarit./ Opinion.al E.Xh.

Pas