Bota

Sulmi në stacionin hekurudhor, Rusia: Provokim, s’korrespondon me realitetin


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:25 - 08/04/22 |
Opi Nion

Ministria Ruse e Mbrojtjes dha ​​një deklaratë të premten duke e quajtur sulmin me raketa në një stacion hekurudhor në qytetin ukrainas në Kramatorsk një “provokim”.

Moska mohoi ngjarjen ashtu sikurse ndodhi edhe për vrasjen e civilëve në Bucha .

“Të gjitha deklaratat e përfaqësuesve të regjimit nacionalist të Kievit për “sulmin me raketa” të supozuar nga Rusia më 8 prill në stacionin hekurudhor në Kramatorsk janë një provokim dhe absolutisht nuk korrespondojnë me realitetin”, thuhet në deklaratë.

“Më 8 prill, forcat e armatosura ruse nuk kryen apo planifikuan asnjë zjarr artilerie në qytetin e Kramatorsk”, thuhej në deklaratë.

Pas