Bota

Sulmi në ndërtesën qeveritare, kërkime nën rrënoja për viktima e të plagosur


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:02 - 01/03/22 |
Opi Nion

Zyrtarët e urgjencës në qytetin e Kharkiv thonë se të paktën 20 persona janë plagosur gjatë bombardimeve të zyrës së administratës shtetërore atje.

Një punonjës i urgjencës jashtë ndërtesës së shkatërruar thotë se një shkallë në një ndërtesë është shembur, duke bllokuar njerëz poshtë saj.

“Ekipet e shpëtimit po kërkojnë nën rrënoja, duke nxjerrë të plagosurit dhe trupat e të vrarëve. Puna jonë vazhdon,” thotë punëtori./Opinion.al

Pas