Aktualitet

Sulmi kibernetik i Iranit/ Rikthehet në funksion sistemi TIMS në portin e DurrësitBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:55 - 11/09/22 |
Opi Nion

Është rikthyer në funksion sistemi TIMS në portin e Durrësit.

Ndërkohë, më herët u bë rikthimi në normalitet i sistemit në Rinas, si dhe në pikat kufitare të Kapshticës, Kakavijës, Hanit të Hotit, Muriqanit, Morinës dhe Qafë Thanë.

Kujtojmë se më 9 shtator sistemi TIMS u sulmua nga një sulm kibernetik pas të cilit autoritetet thanë se fshihej Irani./Opinion.al

 

Pas