Aktualitet

Sulmi kibernetik i Iranit/ Kim: SHBA do të ndërmarrë veprimeBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:57 - 07/09/22 |
Opi Nion

Ambasadorja e SHBA në Tiranë ka dhënë një deklaratë për mediat pas takimit me kryeparlamentaren, Lindita Nikolla.

Gjatë fjalës së saj Kim tha se tashmë janë bërë traditë takimet në nisje të sesionit të ri parlamentar.

Ndër të tjera Kim komentoi edhe sulmin kibernetik të Iranit ndaj Shqipërisë.

“Ne kemi parë deklaratën e Ramës, Shtëpia e Bardhë është përgjigjur menjëherë.  Duhet të jetë e qartë që kur miku ynë dhe aleati ynë Shqipëri është në sulm. SHBA do të ndërmarrë veprime”, u shpreh Kim.

Pas