Aktualitet

Sulmet në Vjenë, antiterrori shqiptar nxjerr agjentët civil në terren


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:14 - 03/11/20 |
Opi Nion

Anti-terrori shqiptar ka rritur nivelin e sigurisë në vend pas sulmeve terroriste të ndodhur në Francë dhe Vjenë.

Drejtuesit e policisë janë urdhëruar që të shtojnë që të shtojnë praninë e efektivëve të policisë në institucione të rëndësisë së veçantë, ambasadave, në aeroport, në qendrat tregtare, si  dhe në vendgrumbullimet kryesore në Tiranë.

Po ashtu, bëhet me dije se do të shtohet dhe numri i agjentëve civil në terren./ Opinion.al

Pas