Bota

Sulmet në Ukrainë, vritet një tjetër gjeneral i lartë rus


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:51 - 26/03/22 |
Opi Nion

Ushtarët e Ukrianës kanë vrarë një tjetër gjeneral rus, Yakov Rezantsev. Ai ishte komandanti i ushtrisë së kombinuar të 49-të të Rusisë.

Një zyrtar perëndimor thotë se ai është gjenerali i shtatë që vdes në Ukrainë. Mendohet se morali i ulët mes trupave ruse i ka detyruar oficerët e lartë të afrohen në vijën e frontit.

Mediat ukrainase raportojnë se gjenerali u vra në bazën ajrore Chornobaivka, të cilën Rusia e përdor si post komandimi dhe është sulmuar disa herë nga ushtria ukrainase.

Pas