Bota

Sulm pranë kishës në Francë, 2 viktima dhe disa të plagosur


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:21 - 29/10/20 |
Opi Nion

Alarm i bardhë pranë kishës së Notre –Dame në Nisë të Francës. Informacionet e para flasin për dy viktima dhe disa të plagosur, pas një sulmi me thikë.

Ndërkohë kryebashkiaku i qytetit, Christian Estrosi, përmes një postimi në Tuitter e ka cilësuar sulmin në katedrale si akt terrorist.

“Unë konfirmoj se gjithçka që ndodhi mund të jetë një sulm terrorist në Bazilikën e Notre-Dame de Nice”, shkruan ai.

Pas