Bota

Sulm në New York, 30-vjeçari qëllon me armë zjarri 5 persona


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:59 - 27/09/21 |
Opi Nion

Pesë persona kanë mbetur të plagosur gjatë një sulmi me armë zjarri në Manhattan, New York.

Policia bën me dije se të shtënat me armë janë shënuar rreth orës 4 të mëngjesit, ndërsa patrulla e cila ndodhej pranë vendit të ngjarjes plagosi agresorin 30-vjeçar.

Ai u dërgua menjëherë në spitalin e Harlemit, por plagët nuk i rrezikojnë jetën. Sipas dëshmitarëve, një grup qytetarësh po ecnin rrugës kur një burrë u ndal para tyre dhe filloi ti qëllonte me armë zjarri në mënyrë të papritur.

Sipas informacioneve, 5 personat e plagosur ndodhen jashtë rrezikut për jetën./Opinion.al

Pas