Bota

Sulm me armë zjarri në një lokal nate në SHBA, 5 të vdekur dhe 18 të plagosurBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:07 - 20/11/22 |
Opi Nion

Pesë persona kanë humbur jetën dhe 18 të tjerë janë plagosur pas të shtënave me armë zjarri në një klub nate në Colorado të SHBA-ve.

Sipas mediave të huaja, sulmi ndodhi në një klub të frekuentuar nga anëtarë të komunitetit LGBT

Policia bëri me dije se autori i dyshuar u plagos dhe po merrte trajtimin e duhur mjekësor. Por ende nuk bëhet me dije nëse autori është qëlluar me armë zjarri nga personat që ndodheshin brenda klubit të natës apo nga oficerët e policisë.

Sulmi vjen në një moment kur kishte pasur rritje të retorikave anti-gay në shtetin e Colorados në SHBA./Opinion.al

Pas