Bota

Sulm me armë në një shkollë në SHBA


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:58 - 12/04/21 |
Opi Nion

Disa persona kanë mbetur të plagosur në një sulm me armë të ndodhur në një shkollë të mesme në  Knoxville, Tennessee.

Ngjarja ka ndodhur në orët e pasdites, ndërsa mes të plagosurve është dhe një oficer policie.

Zëdhënësi i Knox County Schools, Carly Harrington tha se shkolla u mbyll si një masë sigurie. Nuk ka ende të dhëna në lidhje nëse ka viktima apo për personin e armatosur.

 “Ndërtesa e shkollës është siguruar dhe nxënësit që nuk ishin të përfshirë në incident u janë dorëzuar familjeve të tyre tyre,” tha Kryeinspektori Bob Thomas.

Guvernatori i Tennessee Bill Lee tha gjatë një konferencë për shtyp se po e vëzhgon situatën nga afër. / Opinion.al

Pas