Bota

Sulm ajror, forcat ruse goditën bazën ushtarake pranë Lviv


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:43 - 13/03/22 |
Opi Nion

Sulmet ajrore ruse kanë goditur Qendrën Ndërkombëtare të Paqeruajtjes dhe Sigurisë (IPSC) pranë qytetit veriperëndimor të Lviv të dielën herët në mëngjes me orën lokale, sipas zyrës së shtypit të qeverisë rajonale të Lviv.

IPSC është një bazë e madhe ushtarake që përfshin një qendër trajnimi për ushtarët, kryesisht për misionet paqeruajtëse.

Sipas të dhënave paraprake, Rusia lëshoi tetë raketa pranë Lviv, tha qeveria rajonale. Zyrtarët po shqyrtojnë nëse ka viktima.

Shpërthime të shumta u dëgjuan pak para orës 6 të mëngjesit me orën lokale pranë qytetit, sipas një ekipi të CNN në terren./Opinion.al

Pas