Rajoni

Studentja 23-vjeçare nga Kosova humb jetën në një aksident në Danimarkë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:28 - 16/11/21 |
Opi Nion

Një aksident i rëndë i ka marrë jetën një studenteje 23-vjeçare nga komuna e Vushtrrisë në Danimarkë.

Mediat kosovare shkruajë se bëhet fjalë për Resmije Smajlin, vdekjen e të cilës e kanë konfirmuar familjarët e saj të cilët kanë dhënë edhe detaje rreth ceremoninë e varrimit.

“Me rastin e vdekjes së vajzës sonë Resmije Smajli, njoftohën të gjithë miqtë, shokët e dashamirët (burra dhe gra) se varrimi do të bëhet të Mërkurën me datë 17.11.2021 në ora 14:00 në varrezat e komunitetit musliman në Brøndby” shkruan babai i së ndjerës.

Ismajli edhe katër muaj do të mbaronte studimet universitare në Universitetin e Radgiver.

Pas