Aktualitet

Studentët: nuk do ta lejojmë ligjin e arsimit të lartëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:49 - 02/11/15 |
b.f

Sapo kanë dalë nga ambientet e Drejtorisë së Përgjithshme të Policisë, mes brohoritjeve të miqve që i prsinin jashtë, studentët kanë dhënë edhe të parin deklarim për mediat. Perfaqesueja e tyre është shprehur se në ambjentet e Drejtorisë së Policisë, ndaj tyre nuk ka patur dhunë, por përpara ambjenteve të fakultetit, ata jane dhunuar. Ndërkohë, ajo është shprehur se ata do të vazhdojnë të kërkojnë moslejimin e ndryshimeve në ligjin e arsimit të lartë, i cili sipas studentëve favorizon të pasurit dhe lë pa shkollë të varfrit.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas