Sociale

“Stop” sjell listën e “zezë” të produkteve, që po na marrin jetën


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:33 - 23/10/18 |
el ida

Emisioni “Stop” i rikthehet sonte cështjes së sigurisë së ushqimeve, që konsumojmë cdo ditë. Në shumë prej marketeve të kryeqytetit, gazetarët e “Stop” kanë blerë një sërë produktesh të qumështit dhe nënprodukteve të tij.

Pas refuzimit nga ana e ASHR-së, për të analizuar këto produkte, stafi i emisionit iu drejtua një laboratori privat të akredituar nga DPA. Rezultatet shokuese do t’i mësoni sontë në mbrëmje në emisionin “stop”, në ekranin e TV Klan, në orën 20:10.

Pas