Sociale

“Stop abuzimit ndaj konsumatorit”, disa biznese vendosin të mos i rrisin çmimet


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:52 - 19/03/22 |
Opi Nion

Një grup sipërmarrësish dhe tregtarësh në kryeqytet janë bërë inicues të një nisme që synon të mbajë të palëvizura çmimet pavarësisht krizës së luftës, apo rritjes që disa produkte mund të kenë pësuar në tregun e përgjithshëm. Ata kanë vendosur në bizneset e tyre tabela një njoftojnë se nuk i kanë ndryshuar çmimet, ndërsa ftojnë edhe të tjera biznese t’ju bashkohen.

“Është e vërtetë që disa produkte në tregun global janë rritur dhe situata ekonomike është ende e paqartë.  Por, ky është momenti kur duhen mbrojtur pikërisht ata që janë më të dobët.

Nëse je një biznes i madh apo i vogël, bashkoju nismës dhe mos i rrit çmimet për klientët e tu! Vendose këtë logo në ambjentet e biznesit tënd! Nëse je një blerës, bojkoto të gjitha ato dyqane që në mënyrë të padrejtë rrisin çmime, që rëndojnë në xhepat e tu”, thuhet në postimet e tyre në rrjetet sociale, në faqe të hapura per kete qellim./Opinion.al

Pas