Kryesore

Srebrenica/ Rama: Për ata që budallallepsen nga i damkosuri botërisht


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:15 - 13/05/22 |
Opi Nion

Kryeministri Edi Rama ka reaguar përsëri lidhur me rezolutën për njohjen e gjenocidit në Serbencië.

Nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale, Rama ka publikuar një video të qëndrimit te Shqipërisë  për Serbenicën.

Rama ka ironizuar dhe Komisionin e rithemelimit për rezolutën e dërguar dje në Parlament, e cila u rrëzua nga PS.

Kjo video është për ata që akoma budallallepsen nga shejtanbudallallëqet e një të damkosuri botërisht si Katrani me Bojë i Shqipërisë. Ja si ka folur Shqipëria më 11 maj 2022 për Srebrenicën, mu në Këshillin e Sigurimit të Kombeve të Bashkuara.

Pas