Aktualitet

Spiropali: Skënderbeu ynë është i paharruar, dhe i pavdekshëm


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:28 - 17/01/21 |
Doriana Çepunaj

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali, ka kujtuar, sot 553 vjetorin e ndarjes nga jeta të Heroit tonë Kombëtar, Gjergj Kastriot Skënderbeu.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Spiropali shkruan se njeriu nuk vdes kur i pushon zemra, vdes kur harrohet.

“Njeriu nuk vdes kur i ndal zemra apo fryma. Njeriu vdes kur harrohet. Skënderbeu ynë është i paharruar, dhe i pavdekshëm.”, shkruan Spiropali./Opinion.al

Pas