Aktualitet

Spanjë/ Objektiv organizata kriminale shqiptare, 300 agjentë në terrenBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:24 - 07/09/22 |
Opi Nion

Garda Civile spanjolle ka nisur mëngjesin e sotëm një operacion kundër një organizate kriminale shqiptare që merrej me kultivimin dhe trafikimin e marijuanës në Evropë.

Si rezultat mediat spanjolle bëjnë me dije se janë arrestuar 10 persona, ndërsa operacioni është ende në vijim.

Hetimi po kryhet nga komanda e Tarragona dhe janë të përfshirë rreth 300 agjentë.

Operacioni është fokusuar në Reus, Taradell, apo Cambrils dhe në një magazinë në Torre Serona në Segria.

Objektivi i Garda Civile spanjolle është shkatërrimi i organizatës kriminale shqiptare./Opinion.al

 

Pas