Aktualitet

Spanja goditet nga një tërmet 3.7 ballë, evakuohen shkollatBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:00 - 03/05/16 |
b.f

Spanja është goditur nga një tërmet i shkallës 3.7 ballë. Mësohet se epiqendra ka qenë qyteti Lorca.

Ndërkohë, deri më tani nuk raportohet për viktima, ndërsa janë evakuuar shkollat.

Sipas RT-së, kjo zonë në vitit 2011 u godit nga një tërmet i fuqishëm 5.1 shkallë, i cili la të vdekur nëntë persona dhe la të plagosur rreth 300 të tjerë./BW

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas