Aktualitet

SPAK nisi hetimet, Meta: Spurdhjaku i Partisë i shërben mafies së inceneratorëveBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:50 - 24/08/22 |
Opi Nion

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, ka reaguar menjëherë pasi SPAK njoftoi se ka nisur hetimet ndaj tij.

Në një status në “Facebook”, Meta ka publikuar një tjetër kërkesë të kreut të SPAK, Arben Krajës drejtuar Drejtorisë së Gjendjes Civile ku kërkohet informacion në lidhje me gjeneralitetet e ish-presidentit.

Më tej ai i drejtohet Krajës duke e akuzuar se është vënë në shërbim të mafies së inceneratorëve.

“Meqënëse spurdhjaku i partisë ka vendosur t’i shërbejë hapur mafies së inceneratorëve në panik ju lutem njihuni edhe me një kërkesë tjetër serioze për karagjozët më të mëdhenj të Ramaformës. Shtatori po vjen dhe Drejtësia e Popullit nuk do ndalet më!

Ramoviçin asgjë nuk e shpëton dot më!”-shkruan Meta.

Pas