Kronikë

SPAK kërkon shoqërimin e nipit të ish-deputetit Rrahman Rrahja, 2 kontrolle në tre ditëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:58 - 19/01/23 |
Opi Nion

SPAK  ka kërkuar shoqërim të detyrueshëm për Ramazan Rrahja, nipin e deputetit Rrahman Rrahja. Sikurse bëhet e ditur nga gazetarja Klodiana Lala për “News24”, urdhri ka dalë tre ditë më parë ndërsa SPAK ka kryer të paktën 2 kontrolle brenda tri ditëve.

Më i fundit ishte ai në banesën në pronësi të Ramazan Rrahja por në të cilën banonte xhaxhai i tij Rrahman Rrahja.

Nga të dhënat rezulton që nga kontrolli nuk është gjetur i kërkuari por as sende të tjera të dyshimta. Kujtojmë se Ramazan Rrahja u shoqërua disa muaj më parë për ngjarjen e vrasjes së Brilant Martinaj, dhe më pas u la i lirë.

Nje burim nga SPAK, konfirmoi per “Xhungel”, se “aksioni i sotem i BKH dhe RENEA, eshte zhvilluar ne vijim te hetimit per atentatin e 1 nentorit 2019, ku mbeti i plagosur prokurori i Durresit Arjan Ndoj, miku i tij Aleksandër Laho, i njohur ndryshe si “Rrumi i Shijakut” dhe humbi jeten shoferi i Ndojit, Andi Maloku”./Opinion.al

 

Pas