Aktualitet

SPAK kërkon dënimin me 1 vit burg për kryebashkiakun e MallakastrësBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:26 - 19/10/22 |
Opi Nion

Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka kërkuar dënimin me 1 vit burgim për kryebashkiakun e Mallakastrës, Qerim Ismailaj.

Ismailaj akuzohet për për vepren penale të falsifikimit të formulareve të vulave e stampave, pasi fshehu problemet me drejtësinë në Greqi.

Ai nuk ka qenë i pranishëm në seancën e sotme të dhënies së pretencës, por u përfaqësua nga avokati.

Kryebashkiaku i Mallakastrës u denoncua nga Partia Demokratike në kuadër të ligjit të Dekriminalizimit.

Pas