Aktualitet

SPAK kërkon burg për 3 punonjëse të spitalit të Elbasanit, për çfarë akuzohen


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:42 - 27/10/21 |
Opi Nion

Prokuroria e Posaçme kundër krimit të Organizuar dhe Korrupsionit ka kërkuar nga 8 muaj burg, pezullimin dhe dënimin me kusht për dy vjet, për 3 punonjëse të spitalit të Elbasanit, Anila Ballhysa, Mimoza Zyberi dhe Ardita Beqiri.

Sipas news 24, 3 punonjëset Ballhysa, Zyberi dhe Beqiri akuzohen për shkelje të barazisë në tendera.

Të pandehurat kanë qenë anëtarë të Komisionit të Vlerësimit të Ofertave dhe kanë marrë pjesë në dy tendera, për spitalin e Elbasanit, me vlerë 5 milion dhe 15 milion lekë të vjetra. Sipas ato SPAK kanë favorizuar operatorin fitues.

Pas