Aktualitet

SPAK jep pretencën për anëtaren e KPK, ja dënimi që kërkonBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:33 - 12/09/22 |
Opi Nion

SPAK kërkon dënimin me 1 vit burg, të konvertuar në 2 vite Shërbim Prove, për anëtaren e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit, Etleda Çiftja.

Ajo akuzohet për “falsifikim të dokumenteve” dhe për “deklarim të rremë të pasurisë”.

Sipas SPAK, Çiftja ka bërë deklarim të rremë në deklaratat e saj në ILDKP në lidhje me burimin e të ardhurave për blerjen e dy sipërfaqeve trualli.

Deklarimi i rremë është kryer nga Çiftja në komisionet e përzgjedhjes së saj për një pozicion në Komisionin e Pavarur të Kualifikimit. Çiftja është anëtarja e trete që është vënë nën hetim nga SPAK.

Më herët në bankën e të akuzuarve kanë përfunduar ish-anëtari i KPA, Luan Daci dhe ish-kolegu i tij, Artan Hajdari.

Pas