Kronikë

SPAK: Gjyqtarja e KPK akuzohet për deklarim të rremë dhe falsifikimBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:09 - 04/06/22 |
Opi Nion

SPAK ka marrë të pandehur anëtaren e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit, Etleda Çiftja. Sipas Prokurorisë së Posaçme, gjyqtarja akuzohet për deklarim të rremë dhe falsifikim të dokumenteve, vepra këto të kryera në momentin që Çiftja ka aplikuar për të qenë pjesë e KPK.

Etleda Çiftja është anëtarja e tretë e organeve të Vettingut që merret e pandehur nga SPAK.

Më herët në bankën e të akuzuarve kanë përfunduar ish-anëtari i KPA, Luan Daci dhe ish-kolegu i tij, Artan Hajdari.

Sikurse ka ndodhur me këta të fundit edhe për komisioneren e KPK pritet që të merret masa e pezullimit nga detyra.

 

Pas