Politikë

Sot ditëlindja e Ramës, publikon foton me të ëmën:Me gruan që më dha jetën


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:44 - 04/07/20 |
Opi Nion

Ditën e sotme kryeministri Edi Rama  feston sot 56-vjetorin e lindjes. Për këtë rast, kryeministri Edi Rama ka publikuar në faqen e tij zyrtare në “Facebook”, një foto me nënën e tij, Anetën.

Krahas fotos, Rama shkruan “Me gruan që më dha jetën”.

Kryeministri Rama ka lindur në Tiranë më 4 korrik 1964 dhe është i martuar meLinda Rama. Ai është baba i dy djemve, Gregut dhe Zahos./ Opinion.al

Pas