Te Fundit

Sondazhi/ Qytetarët fajësojnë partitë për personat me të kaluar të errët


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 23:36 - 17/09/19 |
Geljano Fataj

Tre emra kryebashkiakësh janë akuzuar zyrtarisht nga PD se kanë gënjyer në formularin e dekriminalizimit, duke fshehur arrestimet apo dënimet në vendet fqinje.

Sipas PD-së janë dhe 8 emra të tjerë që do të dalin sa i përket kësaj çësthje.

Këtë të martë në emisionin Opinion u diskutua mbi ligjin e dekriminalizimit si dhe rastet konkrete: Valdrin Pjetrin në Shkodër, Agim Kajmakun në Vorë dhe Mark Babani në Vaun e Dejës.

Ndërkohë qytetarët u pyet gjatë emision se kush është përgjegjës që persona me të kaluar kriminale janë në këto poste.

Sipas sondazhin rezultoi se 90 përqind mendojnë që partitë politike, tyë cilat i kandidojë këto emra janë përgjegjëse./ Opinion.al

Pas